Hakkımızda - Beylikdüzü Basketbol Kursu ( 0542 430 00 64 )

Beylikdüzü Basketbol

İrtibat : 0542 430 00 64İrtibat : 0542 430 00 64Umut Eser ULUSOY / Koordinatör

Beylikdüzü Ulus Spor Kulübü
İçeriğe git
   Hakkımızda
   Kulübümüz 2006 yılında Yeşilköy'de faaliyetlerine başlamıştır. Sporun bir eğitim aracı olarak çocuklarımızın her yönden gelişmesinde büyük rol oynadığı bilinmektedir. Sportif oyunlara bir ekip üyesi olarak katılma;çocuklarımızda yardımlaşma, beraber çalışma, diğer ekip elemanlarına ve oyun düzenine saygılı olma gibi duyguları geliştirdiği, Sosyal ilişki ve bağları kuvvetlendirdiği bilinmektedir.
Yapılan araştırmalar, bedensel aktiviteler yoluyla fiziksel ve psiko-sosyal alanlarda kazanılan davranışların günlük yaşamda gerekli ve ilgili benzer durumlara transfer olduğunu göstermiştir. Çocuğun bu sosyal davranışları kazanabilmesi yaptığı sporun oyunun çeşidine, niteliğine, takım arkadaşlarının ve çevresinin durumuna bağlıdır. Spor alanları çocukların sosyalleşmesi için en iyi ortamlardır. Çünkü spor çocuk için ciddi ve amaçlı bir uğraşıdır.
   Kulübün kuruluş amacı, ortaya konacak farklı organizasyon ve finans modeli ile amatör branşlarda faaliyet gösteren kulüplere örnek oluşturmak ve tamamen alt yapı çalışmalarına ve alt yapı antrenörlerine yönelik, yaygın spor yapma ve yaptırma olanağı sağlamaktır.
   Her çocuğu potansiyel sporcu olarak kabul eden kulübümüz sürekli gelişmeye dayalı araştırma ve kalite yönetimi anlayışıyla sporculara eksiksiz, çağdaş altyapı hizmetleri sunmayı temel görevi sayar. Deneyimli eğitmenlerimiz eşliğinde her yaşa basketbol - tenis ve yüzme dersleri vermekteyiz. Bu sporları sevdirmeyi amaç edinmiş okulumuz, bu alanlarda bilinçli sporcular yetiştirmeyi de görev edinmiştir. Genel koordinatörümüz Umut Eser ULUSOY deneyimli ekipleriyle sizlere basketbol-tenis sporlarını sevdirerek zevkle öğretmeye yardımcı olacaktır.
   Beylikdüzü Ulus Spor Kulübü olarak  çalışmalarımızı Vali Muammer Güler Sosyal Bilimler Lisesi Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirmekteyiz.
Basket
Antreman
Antreman
İçeriğe dön